Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych do włosów?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób pielęgnować swoje włosy, aby były piękne. Szczególnie mocno zależy na tym przedstawicielkom płci pięknej. Okazuje się, że najlepszym wyborem będą ekologiczne kosmetyki (https://www.bee.pl/t/naturalne-kosmetyki). Koniecznie należy jednak dopasować je do rodzaju posiadanych przez nas włosów. Na szczęście, w sklepach znajdziemy całe mnóstwo interesujących preparatów pielęgnacyjnych.

Masz suche włosy? Postaw na odżywczą maskę i nawilżający szampon

Nie ulega wątpliwości, że szczególnie problematyczne jest dbanie o włosy suche, o niskiej porowatości. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż kosmyki suche potrzebują nawilżającego szamponu i maski odżywczej. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ich zakup. Zarówno w szamponie, jak i w masce należy poszukiwać ekstraktów, wyciągów oraz olejków roślinnych. Przydatne mogą okazać się także woski. Nie sposób nie zauważyć, że efekty pielęgnacji nie pojawią się od razu. Trzeba będzie zaczekać na nie minimum kilka tygodni. Wskazana jest cierpliwość. Dobrze byłoby mieć na uwadze to, że maska musi pozostawać na włosach przez minimum pół godziny. Wówczas zdąży ona wniknąć w strukturę włosa i go odżywić.

Jakie kosmetyki do włosów o niskiej porowatości?

Posiadaczki włosów o niskiej porowatości mają dość łatwe zadanie. Pielęgnacja tego rodzaju włosów nie musi być bowiem jakoś szczególnie skomplikowana. Najważniejsze jest dobranie lekkiego szamponu, który nie obciąży skóry głowy ani włosów. Doskonale, jeżeli szampon będzie posiadał właściwości przeciwłojotokowe. Jeżeli chodzi o odżywkę, warto postawić na delikatnie nawilżającą. Intensywnie odżywcza i regenerująca maska mogłaby bowiem niepotrzebnie obciążyć skórę głowy oraz same kosmyki. Dość dobrze byłoby zdawać sobie sprawę z tego, iż włosy o niskiej porowatości również wymagają stosowania maski. Niemniej jednak, można stosować ją nieco rzadziej niż w przypadku włosów o wysokiej porowatości. Wystarczy poprzestać na użyciu maski raz na dwa tygodnie.