Jak naturalnie zadbać o cerę wrażliwą?

Skóra wrażliwa jest niesamowicie trudna w pielęgnacji. Nie ma się temu co dziwić, bo wykazuje ona sporą skłonność do zaczerwienienia. Łatwo także ulega podrażnieniom różnego rodzaju. Na szczęście, naturalne preparaty pielęgnacyjne przychodzą nam z pomocą. Warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości krem do twarzy, a także w łagodny hydrolat oraz olejek myjący.

Delikatnie oczyszczaj

Jeżeli nasza cera jest delikatna i skłonna do podrażnień, dobrze byłoby zainwestować w łagodnie działające kosmetyki oczyszczające. Z pomocą przychodzą bez wątpienia ekologiczne kosmetyki. W przypadku skóry wrażliwej, dobrze jest zainwestować w olejek myjący bądź w łagodne mleczko oczyszczające skórę. W subtelny sposób usunie ono zanieczyszczenia skóry oraz sprawi, że będzie ona miękka i przyjemna w dotyku. Szczególnie istotne jest to, aby oczyścić cerę z pozostałości makijażu. Demakijaż jest niesamowicie istotny, bo w przeciwnym razie kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne nie mają szansy się wchłonąć.

Nawilżaj i wzmacniaj barierę ochronną skóry

Cera wrażliwa wymaga odpowiedniego nawilżenia. Konieczne staje się również wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej naskórka. Pomocny może więc okazać się zakup kremu nawilżającego. Powinien on być lekki, aby nie obciążyć cery. Nie sposób nie zauważyć, że w kremach powinny znajdować się ekstrakty, wyciągi oraz rzecz jasna olejki pochodzenia roślinnego. Dzięki nim możliwe stanie się zregenerowanie naskórka. Kremy zawsze należy aplikować na jak najstaranniej oczyszczoną cerę. W przeciwnym razie, składniki aktywne w nich zawarte nie będą miały szansy się wchłonąć. Efekty stosowania kremu nie pojawią się natychmiast. Zobaczymy je nie wcześniej jak kilka tygodni po pierwszym użyciu kosmetyku. Dość dobrym rozwiązaniem będzie więc obserwacja skóry. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam dostrzec pierwsze satysfakcjonujące nas rezultaty. Niemniej jednak, cierpliwość jest wskazana.